Udstilling Udstillinger Dommerfordeling - Hammel 2024

Dommerfordeling - Hammel 2024

Der tages forbehold for tastefejl og kat på tastaturet :)

Lørdag

Kat. 1 - Best of Best v. Stephane Henry

Inge Nord: EXO a, d, d 22, e 01 62, f 03, g 03, e 03 22, d 03 24, PER a 02 62

Britta Busse: PER f, d, d 24, RAG n, d, g, g 04, a 21, d 03, a 04, b 04 21, SBI n, n 21

Stephane Henry: EXO g 02 21 62, b 03 22, f 03 22, PER n, RAG a 03, n 04, SBI c, c 21,

George Dorgiakis: EXO f, g 22, n 03, RAG a, n 03, SBI a, a 21, b 21, TUV d 62, VET, PEN


Kat. 2 - Best of Best v. Marta Ziemianska

Dorte Kaae: MCO 2, 8, NFO 2, 3, 7, 9

Stephane Henry: NFO 6

Marta Ziemianska: MCO 1, 4, 5, 7, NFO 8, SIB, TUV

George Dorgiakis: MCO 3, 6, NFO 4, KULD

Steven Jones: VET

Anne-Louise Nygaard Sadek paralleldømmer: Alle Marta Ziemianskas katte, dvs MCO 1, 4, 5, 6, NFO 8, SIB, TUV + NFO 4 fra George Dorgiakis


Kat. 3 - Best of Best v. Steven Jones

Steven Jones: BEN ns 24, BLH d, BSH e, ny 11, b 22, n 03, g 03, BUR a, h, KBS 1, OCI n 24, x, KULD

Dorte Kaae: BSH n, g, c 24, b 03, j 03, ny 21 33, BUR n, e, KBS 2, OCI b 24, 3 GENERATIONER

Juanjo Martinez: BLH ns 11, BSH c, f 02 62, BUR f, KBL 1, KOR, VET, PEN

Francesco Cinque: BLH f, BSH a, d, ns 11, BUR b, KBL 4, OCI o 24


BREED BIS EUROPÉ - Best of Best v. Juanjo Martinez

Steven Jones: EUR d, a 22, d 22, ds 22, fs 22, as 23

Juanjo Martinez: EUR ns, n 22, f 22, n 23, n 24, as 22

Francesco Cinque: EUR e 22, g 22, a 23, ns 22, as 24, ds 24


Kat. 4 - Best of Best v. Dorte Kaae

Francesco Cinque: ABY n, DRX 5, OSH b 03, SIA a, n 02, n 03

Dorte Kaae: ABY ns, as, OSH a 24, RUS, SIA b, n 21, a 21, b 01, SPH 2

Britta Busse: ABY o, DRX 3, OSH w 63, PEB 5, SIA b 03, SOM n

Steven Jones: VET


HUSKATTE

Britta Busse: Hanner

Inge Nord: Hunner, VET


Søndag

Kat. 1 - Best of Best v. George Dorgiakis

George Dorgiakis med dommerelev Nancy Klabunde: PER d, f, RAG a 03

Inge Nord: EXO g 22, f 03 22, PER n, d 24

Marta Ziemianska: EXO g 02 21 62, f 03, e 03 22, RAG g, a 21, n 03 21, a 04 21, b 04 21, SBI n, a, c

Stephane Henry: EXO f, d 22, RAG d, d 03, a 04, SBI a 21, TUV d 62, PEN

Juanjo Martinez: EXO n 03, RAG n, n 03, n 04, n 04 21, SBI b 21, VET

Steven Jones: EXO 2, d, RAG a, f, d 04, g 04, SBI b, n 21, c 21


Kat. 2 - Best of Best v. Dorte Kaae

Stephane Henry: MCO 1, NFO 3, 4, VET, KULD

Dorte Kaae: MCO 4, NFO 8

Marta Ziemianska: MCO 6, 8, NFO 6

Steven Jones: MCO 2, 3, NFO 1, 2, 7, 9

George Dorkiakis med dommerelev Nancy Klabunde: MCO 5, 7, SIB 3, 6, KULD

Anne-Louise Nygaard Sadek parallelbedømmer Dorte Kaaes og Steven Jones' katte, dvs MCO 2, 3, 4, NFO 1, 2, 7, 8, 9


Kat. 3 - Best of Best v. Britta Busse

Dorte Kaae: BSH a, d, e, j, n 03, EUR d 22, ds 24, KBL 4

Britta Busse: BSH c, EUR ns, a 22, n 22, n 23, ns 22, fs 22, KOR, OCI o 24

Juanjo Martinez: BSH g, ny 11, ay 11, b 22, n 33, n 21 33, BUR n, b, h, KBS 1, OCI n 24, b 24, PEN, KULD

Francesco Cinque: BLH a, ay 11, BSH n, p, f 02 62, a 03, BUR a, e, EUR ds 22, es 22, KBL 1, 3 GENERATIONER

Steven Jones: VET


Kat. 4 - Best of Best v. Francesco Cinque

Britta Busse: ABY n, DRX 5, SIA a, b, a 21, n 02, n 03, SPH 5,

Francesco Cinque: ABY o, DRX 3, OSH w 63, a 24, n 02, RUS, SIA n 21, b 03, VET


HUSKATTE

Inge Nord: Hanner

Francesco Cinque: Hunner

Marta Ziemianska: VET